martie @ Fabrica de Pensule

10407378_940172836013844_5296434301156286081_n

joi, 5 martie

Intervenția urbană și peisajul urban contemporan, dezbatere Focus Atelier
ora 17.00 | Sala Studio

vernisaje & expoziții

Walk in the Night – Alessandro Galantucci
ora 19.00 | Bázis (până pe 26 martie)

Wild Awake – Magda Amarioarei, Mircea But, Norbert Filep, Rudy von Kronstadt, Oana Năstăsache, Andreea Tivadar
ora 19.00 | Lateral ArtSpace (până pe 1 aprilie)

All-Yo! Crypto-Phylo-s’ – Stefano Calligaro
ora 19.00 | Sabot (până pe 17 aprilie)

You, Me and Every Thing in Between – Burak Delier, Guy Ben-Ner, Hito Steyerl, curator: Simona Năstac
ora 18.00 | SPAȚIU INTACT (până pe 22 mai)

Bogdan Vlăduță – Picturi
ora 19.00 | Baril (până pe 24 aprilie)

Blind Men and an Elephant – SPRLQDT
ora 19.00 | Superliquidato Gallery (până pe 8 mai)

Combined works – Irina Măgurean și Ioan Moisa
ora 19.00 | atelier Irina Măgurean

________
vineri, 6 martie
Parallel, spectacol de Ferenc Sinkó și Leta Popescu
ora 19.00 | Sala Studio

________
marți, 10 martie – sâmbătă, 14 martie
Archivitionism. Archivism-activism-exhibitionism, workshop cu Dan Mihălțianu
ora 11.00 | Plan B

________
miercuri, 11 martie
Ghinga, spectacol de Valentina Gabor, Leta Popescu, Andrada Lazăr
ora 19.00 | Sala Studio

________
duminică și luni, 15 și 16 martie
w w w . o r g, spectacol de kata bodoki-halmen și Nóra Csoma
ora 18.00 – 21.00 | Sala Studio

________
începând din 16 martie
Ateliere săptămânale de capoeira și muzică la Cercul Întreg

________
vineri, 20 martie – marți, 31 martie
The Alternative Actors Workshop Series, Focus Atelier cu George Wielgus, Kurt Murray și Iulia Benze
ora 10.00 -15.00 | Sala Studio

________
vineri, 27 martie
Alte încăperi – expoziție de grup
ora 19.00 | Plan B (până pe 15 mai)

________
luni, 30 martie
Retox, spectacol de Eugen Jebeleanu
ora 19.00 | Sala Studio

________
marți, 31 martie
Teatrul Oprimaților și impactul practicilor teatrale în comunitate, dezbatere Focus Atelier
ora 19.00 | bar

____

Ateliere Cercul Întreg | începând din 15 martie

Glasul corpului | laborator de explorare a corpului în mișcare
în fiecare luni, ora 19.00 – 21.00

Introducere în Capoeira Angola | muzică și mișcări din Capoeira Angola
în fiecare marți, ora 18.00 – 21.00

Toques / Țiituri | Școala Ritmului
în fiecare miercuri, ora 19.00 – 21.00

Forest Music – Atelier deschis de muzică comunitară
în fiecare joi, ora 19.30 – 21.00

Joaca din Angola | atelier de capoeira pentru copii
în fiecare sâmbătă, ora 14.00 – 15.30

Șezătoare de Womb Yoga | atelier de Yoga pentru femei cu Dana Nedelcu
15 martie, ora 11.00

Le Drift Du Printemps | petrecere de echinocțiu, Drift
20 martie, ora 21.00

Jocurile străbunilor | atelier de jocuri moldovenești și fluier ciobănesc cu Feri Ségercz
21 martie ora 16.00 – 20.00
22 martie ora 14.00 – 19.00

Hai să vezi Angola | atelier intensiv de capoeira Angola cu prof. Luca Tomasi (Nigolo, München)
27 – 29 martie

____

Proiectul Hotspot.art – Artă și Cultură Contemporană pentru Comunități este finanțat printr-un grant oferit de Norvegia, Islanda, Liechtenstein și Guvernul României și derulat de Fabrica de Pensule.

Sorry, comments are closed for this post.

Evenimente recomandate

There is no custom code to display.

© 2020 slicker.ro

Slicker este construit pe platforma Wordpress