THE BRAINS (psychobilly-CA)+ SCHLITZ & VAN CRAMP

THE BRAINS ( psuychobilly trio from Canada) in IRISH MUSIC & PUB, Luni 17 mai, orele :20.00, acces: 10 Ron

În data de 17 mai 2010, luni, ora 20, Irish Music Pub în colaborare cu colectivele de organizatori: BHCB (Bistritz Hardcore Brigade)& TRASHILVANIA și TBA CREW BOOKING te invită la un eveniment mai rar pentru Cluj Napoca și Romania: concert  cu trupa canadiană de psychobilly THE BRAINS.

Trupele de deschidere:

Schlitz (pop/punk Cluj-Napoca) http://www.myspace.com/schlitzband

Van Cramp (indie/postpunk Cluj-Napoca)www.myspace.com/thevancramp

Intrarea la acest eveniment va costa 10 lei, biletul se va putea cumpăra doar la fața locului in ziua concertului.

The Brains   (http://www.myspace.com/thebrains)

The Brains sunt o trupă de psychobilly din renumitul oraș canadian, Montreal.

Sunt un trio ce reflectă fața adevarată a rock n roll-lui și a filmelor horror de proastă calitate.

Începând cu anul 2002 s-au remarcat ca si nișse artisti talentati, iar muzica lor este un combinatie letală de punk si rockabilly cu multe chorusuri.

Pe scena apar mai tot timpul deghizati în zombie greaseri, sau cel putin noi vrem credem că sunt asa…pentru că ajung să îti mănânce creierii.

Cânta despre iubire, despărtiri.moarte, probleme existentiale si nu în ultimul rând despre creiere.

Sunt oricând gata să cucerească lumea muritoriilor de rând.

Cei 3 sunt:

René la Murte – chitară si voce

Franck ‘o Brains – tobe si voce

Colin The Dead  – contrabas

Sorry, comments are closed for this post.

Evenimente recomandate

There is no custom code to display.

© 2025 slicker.ro

Slicker este construit pe platforma Wordpress