martie @ Fabrica de Pensule

10407378_940172836013844_5296434301156286081_n

joi, 5 martie

Intervenția urbană și peisajul urban contemporan, dezbatere Focus Atelier
ora 17.00 | Sala Studio

vernisaje & expoziții

Walk in the Night – Alessandro Galantucci
ora 19.00 | Bázis (până pe 26 martie)

Wild Awake – Magda Amarioarei, Mircea But, Norbert Filep, Rudy von Kronstadt, Oana Năstăsache, Andreea Tivadar
ora 19.00 | Lateral ArtSpace (până pe 1 aprilie)

All-Yo! Crypto-Phylo-s’ – Stefano Calligaro
ora 19.00 | Sabot (până pe 17 aprilie)

You, Me and Every Thing in Between – Burak Delier, Guy Ben-Ner, Hito Steyerl, curator: Simona Năstac
ora 18.00 | SPAȚIU INTACT (până pe 22 mai)

Bogdan Vlăduță – Picturi
ora 19.00 | Baril (până pe 24 aprilie)

Blind Men and an Elephant – SPRLQDT
ora 19.00 | Superliquidato Gallery (până pe 8 mai)

Combined works – Irina Măgurean și Ioan Moisa
ora 19.00 | atelier Irina Măgurean

________
vineri, 6 martie
Parallel, spectacol de Ferenc Sinkó și Leta Popescu
ora 19.00 | Sala Studio

________
marți, 10 martie – sâmbătă, 14 martie
Archivitionism. Archivism-activism-exhibitionism, workshop cu Dan Mihălțianu
ora 11.00 | Plan B

________
miercuri, 11 martie
Ghinga, spectacol de Valentina Gabor, Leta Popescu, Andrada Lazăr
ora 19.00 | Sala Studio

________
duminică și luni, 15 și 16 martie
w w w . o r g, spectacol de kata bodoki-halmen și Nóra Csoma
ora 18.00 – 21.00 | Sala Studio

________
începând din 16 martie
Ateliere săptămânale de capoeira și muzică la Cercul Întreg

________
vineri, 20 martie – marți, 31 martie
The Alternative Actors Workshop Series, Focus Atelier cu George Wielgus, Kurt Murray și Iulia Benze
ora 10.00 -15.00 | Sala Studio

________
vineri, 27 martie
Alte încăperi – expoziție de grup
ora 19.00 | Plan B (până pe 15 mai)

________
luni, 30 martie
Retox, spectacol de Eugen Jebeleanu
ora 19.00 | Sala Studio

________
marți, 31 martie
Teatrul Oprimaților și impactul practicilor teatrale în comunitate, dezbatere Focus Atelier
ora 19.00 | bar

____

Ateliere Cercul Întreg | începând din 15 martie

Glasul corpului | laborator de explorare a corpului în mișcare
în fiecare luni, ora 19.00 – 21.00

Introducere în Capoeira Angola | muzică și mișcări din Capoeira Angola
în fiecare marți, ora 18.00 – 21.00

Toques / Țiituri | Școala Ritmului
în fiecare miercuri, ora 19.00 – 21.00

Forest Music – Atelier deschis de muzică comunitară
în fiecare joi, ora 19.30 – 21.00

Joaca din Angola | atelier de capoeira pentru copii
în fiecare sâmbătă, ora 14.00 – 15.30

Șezătoare de Womb Yoga | atelier de Yoga pentru femei cu Dana Nedelcu
15 martie, ora 11.00

Le Drift Du Printemps | petrecere de echinocțiu, Drift
20 martie, ora 21.00

Jocurile străbunilor | atelier de jocuri moldovenești și fluier ciobănesc cu Feri Ségercz
21 martie ora 16.00 – 20.00
22 martie ora 14.00 – 19.00

Hai să vezi Angola | atelier intensiv de capoeira Angola cu prof. Luca Tomasi (Nigolo, München)
27 – 29 martie

____

Proiectul Hotspot.art – Artă și Cultură Contemporană pentru Comunități este finanțat printr-un grant oferit de Norvegia, Islanda, Liechtenstein și Guvernul României și derulat de Fabrica de Pensule.

FacebookGoogle+Twitter

Sorry, comments are closed for this post.

Evenimente recomandate

There is no custom code to display.

© 2017 slicker.ro

Slicker este construit pe platforma Wordpress