Intră în luptă cu 2% pentru Roşia Montană!

Intră în luptă cu 2%!

Rezistenţa continuă la Roşia Montană!

Cum? Foarte simplu:

1. Completezi un formular:

Declaraţia 230, dacă în 2011 ai avut venituri numai din salarii;

sau

Declarația 200, dacă în 2011 ai realizat și alte venituri (din salarii sau activități independente sau numai din activități independente: drepturi de autor, inchirieri etc).

2. Îl trimiți la Administrația Financiară de care aparții:

prin poștă, cu scrisoare recomandată;

îl depui direct la registratura administrației financiare.

Este foarte important să știi că:

Data până la care poți trimite formularul este 15 mai 2012.

Sprijinul dvs. este deosebit de important pentru Campania Salvati Rosia Montana, mai ales că pentru a ne garanta independenţa şi pentru a nu contribui la mecanisme de spălare a imaginii a companiilor private (cunoscute sub numele de CSR – responsabilitate socială corporatistă) nu acceptăm finanţări de la companii comerciale multinaţionale sau de alte dimensiuni, a căror activitate generează poluare, injustiţie socială şi economică.

Suntem mândri de faptul că suntem susţinuti de fundaţii mici şi de persoane individuale care ne permit să ne continuăm activitatea conform principiilor noastre.

Astfel vă solicităm sprijinul în campania 2% pentru a transmite formulare spre completare către prieteni, colegi și familie și a direcționa norma legală a impozitului pe venit pentru activitățile campaniei Salvați Roșia Montană. Două modalități de implicare vă stau la dispoziție:

– fie completați pașii de mai sus și depuneți individual formularul la finanțe sau apelați la una din persoanele responsabile pentru îndrumare din orașele:

Oradea – Tatiana Tomescu 0754.320.075 (Coordonator Național)

Bucuresti – Daniela Chiriac 0722513890

Timisoara – Florin Arhire 0721.344.174

Târgoviste – Diana Brezeanu 0724.170.838

Sibiu – Ligia Bardan 0722.787.625

Brasov – Alex Belciu 0755531266

Iasi – Ciprian Sergiu Apostol 0740992009

Baia Mare – Gabriel Stan 0746.186.108

Arad – Helena Vlad Papin 0749.276.038

Daniela Marcu- Bistrita  0742.090.580

Szegedy Zsofia- Cluj 0743.677.543

– fie doriti sa vă implicați ca responsabil regional pentru un oraș ce nu apare în lista de mai sus  contactand-o pe Tatiana Tomescu la 0754.320.075, coordonator national, pentru informatii detaliate.

Administrația Financiară de care aparții este cea din localitatea de domiciliu (domiciliul din cartea de identitate / buletin);

Adresele Administrațiilor Financiare le poți vedea aici.

Pentru ca formularul să fie validat de Administrația Financiară și fondurile direcționate către ALBURNUS MAIOR, trebuie să completezi de mână, cu majuscule, citeț și corect.

Formularele sunt pretipărite cu datele fiscale ale ALBURNUS MAIOR, tu trebuie să completezi doar datele tale personale și să semnezi.

Rubrica “Suma” nu trebuie completată. Inspectorul fiscal va face acest lucru.

Nu este necesar să atașezi fișa fiscală.

În cazul în care ai deja un formular, care nu este completat cu datele ALBURNUS MAIOR, acestea sunt:

Denumire entitate nonprofit / unitate de cult:

Asociaţia Aurarilor Alburnus Maior

Codul de identificare fiscală al entității nonprofit / unității de cult:

13411229

Cont bancar (IBAN) al entității nonprofit / unității de cult:

RO17 RNCB 0008 0211 9085 0001

Prin intermediul prevederii 2% din Codul Fiscal, orice contribuabil, persoana fizica, poate directiona 2% din impozitul pe venit, platit statului, catre ce organizatie non-guvernamentala (asociatie, fundatie etc.) doreste. Practic in acest fel dvs. transmiteti statului modul in care doriti sa fie cheltuita o parte din impozitul dvs. pe venit. Atentie, aceasta suma nu reprezinta o sponsorizare sau donatie, ci este, in esenta, o parte a bugetului de stat care este directionata de catre fiecare cetatean in parte catre entitatea dorita de acesta !

FacebookGoogle+Twitter

Sorry, comments are closed for this post.

Evenimente recomandate

There is no custom code to display.

© 2017 slicker.ro

Slicker este construit pe platforma Wordpress