3 decembrie 2009

DISCUTIE PUBLICA PROIECT CENTRU CULTURAL ASTORIA CU CETATENII
3 DECEMBRIE, ORA 17.00,
Proiectul CONCERTAREcluj îşi propune să stabilească o ordine corectă şi eficientă în procesul de proiectare într-un mod în care sa ne asumăm cu toţii responsabilitatea socială, comunitară, fără a lăsa decizia în mâna celor pentru care oraşul ca loc al oamenilor nu există.
Punctul central al scenariului proiectului îl constitue faptul că autoritatea publică trebuie să-si asume rolul de mediator între interesele investitorului, ale oraşului şi ale comunităţii chiar de la primele etape ale unui proiect (începând cu momentul în care investitorul îşi exprimă intenţia de a elabora un proiect), pe tot parcursul şi până la finalul acestuia.
arh Elena Stoian, coordonator proiect
socio Norbert Petrovici, coordonator echipa socio
arh Nicole Rata, invitat, FPDL Bucuresti
Taguri: concertare, plusminus cluj
Articol postat in 29 noiembrie, 2009 la ora 10:14 pm in urmatoarele categorii: arhitectura, evenimente, social, urban.Aboneaza-te la comentarii prin RSS 2.0.
Both comments and pings are currently closed.


























Spune ce crezi!
Powered by Facebook Comments